Pensjonat U Zbyszka Mrzeżyno

   
  Mapa dojazdu - kliknij  
PołożenieOdpoczynekOferta
     
  Mrzeżyno to miejscowość letniskowa położona w woj. zach. pomorskim przy ujściu Regi, zamieszkała przez 1600 stałych mieszkańców. Rozwój Mrzeżyna, jako nadmorskiego letniska datuje się od schyłku XVIII wieku. Charakter, a także wygląd miejscowości zmienił się bardzo na przełomie roku 1935-1936, z uwagi na lokalizację jednostek wojskowych po obu stronach Regi. Podczas II wojny światowej, po zburzeniu Peenemünde, w Zachodnim Mrzeżynie zbudowano stanowiska broni V2. Po jej zakończeniu w 1950r. Mrzeżyno zostało uznane jako teren ściśle wojskowy. Na okres 7 lat zawieszono więc działalność kąpieliska, a ruch turystyczny przestał istnieć.  
  Współczesne Mrzeżyno to kilkadziesiąt obiektów wczasowych i pól namiotowych usytuowanych głównie we wschodniej części. Wraz z bogatą infrastrukturą rozrywkowo- gastronomiczną tworzą klimat nadmorskiego kurortu. Zabytki tej części miejscowości to neoromański kościół pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła, wybudowany w 1912r. (ul. Nadmorska) oraz chata rybacka z XIX wieku, wpisana do rejestru zabytków (ul. Zabytkowa).  
  My oferujemy kwatery w zachodniej części miejscowości, dłużej i silniej związane z zarządem wojskowym. Stąd, część ta w większości zalesiona i zdecydowanie mniej zabudowana gwarantuje spokój i ciszę odpoczynku w leśnym otoczeniu, czystą i szeroką plażę, możliwość kąpieli morskich (I klasa czystości wody) i słonecznych oraz specyficzny mikroklimat zalecany w leczeniu alergii i chorób górnych dróg oddechowych.  
  Powrót do strony głównej..  
designed by skynetventure